Balustrady drewniane, balustrady ze stali nierdzewnej

Schody wewnętrzne są coraz częściej wyraźnie eksponowane, przez co stanowią istotny element wystroju wnętrza. W budownictwie jednorodzinnym standardem stało się już takie projektowanie układu funkcjonalnego, aby na parterze znajdowała otwarta przestrzeń wypoczynkowa połączona z kuchnią, której integralnym elementem są schody, najczęściej drewniane. Jednym z najbardziej istotnych elementów schodów, zwłaszcza w kontekście wystroju, są balustrady.
Konstrukcja balustrady składa się z dwóch podstawowych elementów:
  • tralka/słupek,
  • poręcz
Obecnie najczęściej wybierane są balustrady drewniane, jakkolwiek balustrady ze stali nierdzewnej również cieszą się sporą popularnością. Oba rozwiązania gwarantują wysoką trwałość i zachowują estetyczny wygląd przez wiele lat.

Balustrady drewniane

Drewno jest zdecydowanie najmilej widzianym w naszych domach materiałem. Nie dziwi zatem, że również w przypadku balustrad najczęściej wybierane są rozwiązania wykonane z trwałego drewna. W naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo różnorodne balustrady drewniane. Korzystając z naszych rozwiązań można bez trudu dobrać balustradę pasującą zarówno do klasycznych schodów i tradycyjnego wnętrza, jak również bardziej nowoczesnych schodów zlokalizowanych w minimalistycznie zaaranżowanej przestrzeni.

Balustrady ze srali nierdzewnej

Wielu z naszych klientów decyduje się łączyć w drewno ze stalą nierdzewną, co pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny, przy zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości i trwałości. Balustrady ze stali nierdzewnej, podobnie jak rozwiązania drewniane, są często stosowane w budownictwie jednorodzinnym, ponieważ są stosunkowo tanie i estetyczne. Bardzo dobrze sprawdzają się zwłaszcza w minimalistycznych wnętrzach, gdzie ich prostota pasuje idealnie.

Funkcjonalność to podstawa

Nasi klienci często nie zwracają uwagi na funkcjonalność rozwiązań, skupiając się głównie na estetyce. My jednak doskonale o tym pamiętamy i dbamy o to, by schody były komfortowe. Wystarczy zaledwie jedna wizyta naszego specjalisty, aby przygotować projekt gwarantujący optymalne rozwiązanie, łączące funkcjonalność z eleganckim wyglądem i trwałością.